NICOLAS GRIMAL - DZIEJE STAROŻYTNEGO EGIPTU

Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 299,00 zł 299.00
ilość szt.

Opis

NICOLAS GRIMAL

DZIEJE STAROŻYTNEGO EGIPTU 

z serii CERAM - RODOWODY CYWILIZACJI

Przekł. Adam Łukaszewicz

Nicolas Grimal, jeden z najwybitniejszych francuskich archeologów zajmujących się Egiptem, przez pewien czas dyrektor Francuskiego Instytutu Archeologii Wschodu w Kairze, podjął się niezwykle trudnego zadania: stworzył nowoczesną syntezę dziejów starożytnego Egiptu. Na pierwszy plan wysuwają się tu dane archeologiczne, jednak Grimal omawia także teksty źródłowe, zamieszcza zestawienia chronologiczne, ryciny, mapy, plany i szkice. Książka jest bogato ilustrowana zdjęciami zabytków architektury i sztuki.

Ta wyjątkowo cenna pozycja jest zarazem fachowym podręcznikiem historii Egiptu i lekturą godną polecenia wszystkim miłośnikom starożytnych cywilizacji, autor bowiem pisze w sposób przejrzysty i z osobistym zaangażowaniem.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

WYDAWNICTWO PIW, WARSZAWA 2005r., str. 508 (liczne ilustracje w tekście i poza tekstem, aneks, bibliografia, indeks osób, indeks nazw geograficznych i etnicznych)

OPRAWA TWARDA

STAN Dobry-

UWAGI: wgniecenie na tylnej oprawie, piwniczny zapach

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl