SŁOWNIK STAROŻYTNOŚCI SŁOWIAŃSKICH 1-7

Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 799,00 zł 799.00
ilość szt.

Opis

red. W. Kowalenko, G. Labuda, T. Lehr-Spławiński

SŁOWNIK STAROŻYTNOŚCI SŁOWIAŃSKICH

1-7 t.:

  • Tom I A-E
  • Tom II F-K
  • Tom III L-O
  • Tom IV P-R
  • Tom V S-Ś
  • Tom VI T-W
  • Tom VII Y-Ż, SUPLEMENT

Encyklopedyczny zarys kultury Słowian od czasów najdawniejszych - kilkutomowy słownik, dotyczący dziejów szeroko pojętej Słowiańszczyzny do końca XII wieku. Pierwszy tom ukazał się w 1961 roku, ostatni wydano w 1996 roku. Redaktorami Słownika byli m.in. Władysław Kowalenko, Gerard Labuda i Tadeusz Lehr-Spławiński.

Potrzeba stworzenia encyklopedycznego przeglądu wyników badań na polu szeroko pojętego słowianoznawstwa we wszystkich jego działach była od dawna odczuwana i uznawana w kołach uczonych slawistów oraz szerokich sferach społeczeństwa.

Dobór haseł w Słowniku został dokonany na zasadzie selekcji. Umożliwia to łatwiejsze zobrazowanie najważniejszych zjawisk i problematyki z dziejów i kultury dawnych Słowian. Przy ustaleniu brzmienia haseł głównych kierowano się przede wszystkim najbardziej rozpowszechnioną ich wersją występującą w źródłach i literaturze. W ten sposób zostały powiązane pod jedną główną nazwą różne warianty nazw plemiennych, osobowych, geograficznych itp.

Ramy chronologiczne Słownika sięgają do początków Słowiańszczyzny do konwencjonalnej daty r. 1200 n. e., a geograficzny zasięg obejmuje obszar od Łaby do górnej Wołgi, od Bałtyku po Adriatyk, Morze Czarne i Morze Egejskie.

Przy każdym haśle podana literatura informuje czytelnika o stanie badań nad starożytnościami słowiańskimi i może posłużyć za punkt wyjścia przy podjęciu badań naukowych nad omawianą w haśle problematyką.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

WYDAWNICTWO OSSOLINEUM, WROCŁAW 1961-1996r., str. 481; 587; 583; 655; 605; 671; 625; tekst w układzie dwuszpaltowym, ilustr. w tekście, tablice genealogiczne poza tekstem, format 30x21 cm

OPRAWA TWARDA PŁÓCIENNA 

STAN Bardzo dobry-/Dobry+

UWAGI: 2 tomy w innej oprawie, 2 tomy nie zbindowane (każdy tom składał się z 2 zeszytów)

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl